Ana sayfa Global Haberler Warner Bros Interactive Satılıyor!

Warner Bros Interactive Satılıyor!

68
warner-bros-interactive-satiliyor

Warner Bros Interactive Satılıyor! Batman, Shadow of Mordor gibi seriler ile ünlenen ve adından söz ettiren şirket Warner Bros. Interactive’ın satılacağı iddiaları geçtiğimiz günlerde gündeme geldi. Yapılan raporlarda Warner Bros. Interactive Entertainment’ın satışa hazır olduğu belirtildi. Bu satın alma konusunda bazı firmalarında satış ile ilgilendiği iddia edildi. AT&T’ye ait olan Warner Bros. Interactive Entertainment ile ilgilenen stüdyolar arasında tanıtık isimlerde yer alıyor.

Son yıllarda büyük yapımlara imza atan şirket Batman Arkham serisi, Middle-earth: Shadow of Mordor, Mortal Kombat 11 gibi yapımlar ile adından söz ettirmişti. AT&T’nin şirket için istediği değer konusunda da iddialar bulunuyor. Şirket için yaklaşık 4 milyar dolar satış bedeli belirlendi. Her ne kadar yüksek görünse de Warner Bros. Interactive satışı ile ilgilenen şirketler arasında Electronic Arts, Take-Two Interactive ve Activison Blizzard gibi tanıtım markalar da yer alıyor.

Geçtiğimiz yıllarda Warner Bros. Interactive’in satın aldığı Avalanche Software, Monolith Studios, Rocksteady Studios, NetherRealm Studios, TT Games ve WB Games Montreal ile çıtayı daha da yukarı taşımıştı. Oyun konusunda son birkaç yılda sessiz kalsa da yeni projeler konusunda şirkette hareketlilik sürekli devam etti. Özellikle WB Games Montreal’de yeni Batman oyunu ve Rocksteady’de yeni bir DC Comics oyunu söylentileri artmıştı. Ayrıca şirketin Harry Potter gibi seriler konusunda da çalışmalar yaptığı biliniyordu.

Warner Bros Interactive Satılıyor! Satın alma konusunda Warner Bros. Interactive tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmış değil ilerleyen günlerde şirketin konu hakkında açıklama yapması bekleniyor. Satış rakamı, bu anlaşmanın kim ile yapılacağı konuları önümüzdeki günlerde netleşerek açıklanacak gibi gözüküyor. Satış işleminin ardından Warner Bros. Interactive yapımlarının nasıl bir değişime uğrayacağını da hep birlikte göreceğiz.