Ana sayfa Espor WeSave! Charity Play Etkinliği Koronavirüs ile Savaşmak İçin Düzenleniyor

WeSave! Charity Play Etkinliği Koronavirüs ile Savaşmak İçin Düzenleniyor

214
HUBOGI-wesave-charity-play-etkinligi-koronavirus-ile-savasmak-icin-duzenleniyor

WeSave! Charity Play Etkinliği Koronavirüs ile Savaşmak İçin Düzenleniyor! Turnuva düzenleyicisi WePlay! Esports, 24 Dota 2 takımının yer aldığı WeSave! Charity Play etkinliğine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 20-26 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlikte altı bölgeden takımlar yer alacak.

WeSave! Charity Play etkinliği İngilizce, Rusça ve Ukraynaca dillerinde yapılacak. Her bölge 20 bin dolar (17.144,80 £) ödül havuzuna sahip olacak. Koronavirüs (COVID-19) ile savaşmak için artı 120 bin dolar bağış ve etkinlikten elde edilen gelir, ilgili kuruşlara bağışlanacak.

WePlay! CEO ve Yönetici Ortağı Oleg Krot, koronavirüse karşı savaş açmayı hedefleyen etkinlik hakkında konuştu: “WePlay için hazırlık süreci başladı! Charity Play, ekibimiz için bile akılalmaz bir etkinlik olacak. Evlerden ve çeşitli saat dilimlerinde çalışan birçok insanımız var. Yine de, mesajlaşma ve konferans görüşmeleri yoluyla mümkün olduğunca insanlara ulaşmaya çalışıyoruz.”

“Bunlar aynı zamanda bir yardım maratonuna ev sahipliği yapma girişimimizi desteklemeye hevesli olan yetenekler ve ekiplerin yanı sıra sponsorlar ve ortaklarla birincil iletişim aracımız oluyor. Başkalarına yardım etme arzusu evrenseldir ve espor topluluğundaki şefkatli ve özverili insanlardan ilham alıyoruz. ”

WeSave! Charity Play etkinliğinde 24 takım yer alacak

Tüm dünyayı etkileyen ve gün geçtikçe olumsuz sonuçlar doğurmaya devam eden koronavirüs, tüm dünyayı etkilerken espor dünyasındaki tüm etkinlikleri de iptal etti.

Buna karşılık espor etkinlik organizatörü WePlay, virüsle savaşmak ve gerekli kuruluşlara bağış yapmak için bir etkinlik düzenledi. 24 Dota 2 takımının yer alacağı etkinlikte ise kesinleşen takımlar şunlar;

Invictus Gaming, EHOME, Geek Fam, BOOM Esports, TNC Predator, HellRaisers, Virtus.pro, Team Liquid, Team Nigma, Team Secret, Team Secret, No Ping Esports, Thunder Predator, beastcoast, business associates, OG, Natus Vincere, FURIA, CR4ZY, Cloud9, Vici Gaming, PSG.LGD, and Evil Geniuses.

İş Geliştirme Sorumlusu ve WePlay Yönetici Ortağı! Yuriy Lazebnikov da açıklamada bulundu: “Bir hayır kurumu maratonuna ev sahipliği yapma fikri, COVID-19 pandemi nedeniyle birbiri ardına tüm birincil olayların iptal edileceği belli olduğunda ortaya çıktı. Tüm ekip, espor topluluğunu ve ötesindeki insanları bir araya getirebilecek bir turnuva kavramını tartışmaya başladı. ”

WePlay! ekibinin çalışmaları ardından etkinliğin detayları merakla bekleniyor.