Ana sayfa Global Haberler WildStar’ın Son Günleri NCSoft Tarafından Doğrulandı

WildStar’ın Son Günleri NCSoft Tarafından Doğrulandı

676
WildStar’ın Son Günleri NCSoft Tarafından Doğrulandı
WildStar’ın Son Günleri NCSoft Tarafından Doğrulandı

WildStar’ın Son Günleri NCSoft Tarafından Doğrulandı. Eylül ayının başlarında NCSoft, Wildstar’ın geliştiricisi Carbine Studios için desteği keseceğini, bilimkurgu MMO oyununun rafa kaldıracağını açıkladı. Yayıncı, WildStar sunucularının 28 Kasım 2018’de kalıcı olarak kapanacağı haberlerini doğruladı.

WildStar’ın internet sitesinde, “Oyunun lansmanında Carbine ekibi, evrenin efsanevi gezegeninde geçen tuhaf maceralarla dolu, oldukça derin, ilgi çekici ve olağanüstü eğlenceli bir oyun sunmuştu. Geçen dört yıl boyunca sizlerle bu maceralarda yer almak bizler için büyük ayrıcalıktı. Ancak ne yazık ki, maceralar sona eriyor. Pek çok kişi için, pek çok şey ifade eden bir şeye veda etmek hiçte kolay değil… WildStar 28 Kasım 2018’de kapanıyor…” şeklinde bir açıklama yapıldı.

WildStar’ın Son Günleri NCSoft Tarafından Doğrulandı. WildStar’ın uzun süredir kötüye giden durumuna rağmen NCSoft, sunucular kapanmadan önce “emektar WildSar topluluğunu onurlandırmak için elimizden geleni ardımıza koymayacağız” dedi. Carbine’in kapanışının haberi doğrulandığı gibi, 2018’in 1 Temmuz’undan bu yana yapılan tüm ödemeler ve 26 Eylül 2018’e kadar yapılan tüm üyelik kaydı ödemelerinde para iadeleri yapılacak.

Ayrıca oyunun son günlerinde, oyuncuların “Wildstar’ın sunduğu her şeyin tadını çıkarabilmelerini” amaçlayan yeni bir güncelleme yayınlandı. Güncelleme içeriğinin çoğu, tüm gerçek para alımlarını devre dışı bırakan ve eşya kullanılabilirliğini geliştiren oyun içi mağazanın etrafında dönüyor. Böylece oyuncular önceki sezonun öğelerine, kostümlerine ve bineklerine kolayca erişebiliyor. Omnibitlerin düşme sıklığı da oyuncuların yeni öğeler edinmelerine yardımcı olmak için arttırıldı.

Bunun üzerine, 28 Kasım yaklaştıkça, önümüzdeki haftalarda çeşitli oyun içi etkinlikler de planlanıyor. x2 EXP, Glory Days, Power Prestige PvP ve Blessing of Essence özellikleri sunucular kapanana kadar tüm oyuncular için aktif edildi. Wildstar’ın 28 Kasım’daki son günü için daha fazla etkinlik planlanıyor ve ayrıntılar zamanla açıklanmaya devam edecek. “Balta girmemiş gezegenlerde, galaksiler arası yolculuklarda bizlere eşlik ettiğiniz için hepimizden size en içten teşekkürlerimizi borç biliriz. Siz olmasaydınız WildStar olmazdı…”.

Dahası ve gelişmeler için takipte kalın!