Ana sayfa Global Haberler Xbox One X Scorpio Edition Türkiye Fiyatı El Yakacak

Xbox One X Scorpio Edition Türkiye Fiyatı El Yakacak

1801
Xbox One X Scorpio Edition Türkiye Fiyatı
Xbox One X Scorpio Edition Türkiye Fiyatı El Yakacak!

Xbox One X Scorpio Edition Türkiye Fiyatı El Yakacak! Geçtiğimiz aylarda Los Angelas’ta düzenlenen E3 2017 fuarında Microsoft gerçekleştirmiş olduğu etkinlik kapsamında tüm zamanların en güçlü ve en küçük Xbox One diye bahsettiği yeni konsolu Xbox One X’i tanıtmıştı. Hubogi’de de daha önce yer verdiğimiz haberde konsolun kazançlarıyla ilgili kafalarda soru işaretleri vardı.

Dünyanın en büyük oyun fuarlarından bir diğeri olan ve halen devam eden Gamescom 2017’de Microsoft Xbox hakkında duyurularına devam ediyor. Microsoft’un “Project Scorpio” ismini yaşatmak için özel bir konsol tasarımı üzerinde çalıştığını ve bu cihazın 7 Kasım’da tüm dünya ile aynı anda ülkemizde de satışa çıkaracağını daha önceden duyuran Microsoft, Gamescom 2017’de ise tasarımsal olarak farklılıkların olduğu Xbox One X Project Scorpio Edition modelinin duyurusunu gerçekleştirdi ve etkinlik sonrasında Türkiye’de dahil olmak üzere ürünün fiyatları açıkladı.

Xbox One X Scorpio Edition Türkiye Fiyatı El Yakacak! Gamescom 2017 etkinliği sonunda ön siparişleri açan Microsoft, dünyanın en güçlü konsolu iddiasıyla bizlerin karşısına çıkardığı Xbox One X Project Scorpio Edition modeli, Türkiye resmi satış fiyatı Microsoft’un kendi internet mağazası üzerinden 2899 TL’lik bir etiketle ön siparişe açıldı. Tasarımsal olarak yeşil renkte dikey yazılmış Project Scorpio yazısı dışında Xbox One X ile donanımsal açıdan herhangi bir farklılığı bulunmayan bu konsol için Microsoft’un en güçlü konsol iddiası akıllarda soru işareti bıraktı. Ayrıca sadece siyah renk seçeneği ile karşımıza çıkan konsol dokulu yüzeyi ile de dikkat çekici bir tasarıma sahip. Teknik donanımsal özellikleri Xbox One X ile aynı olan bu konsolda da AMD 2,3 Ghz sekiz çekirdekli işlemci, 6 TFLOPS gücünde grafik birimi, 12 GB’lık GDDR5 RAM ve 1 TB’dan başlayan depolama seçenekleri ile karşımıza çıkıyor.

Microsoft’un konsol dünyasında bayrağı eline almak için yaptığı bu hamlelerin sonuçları neler getirecek ve istediği, hedeflediği yerlere ulaşıp ulaşamayacağını zamanla göreceğiz. Ancak her şey bir yana Xbox One X Project Scorpio Edition modelinin ülkemizdeki satış fiyatı gerçekten el yakacak cinsten olduğu kesin.