Ana sayfa Global Haberler Yeni Xbox Hakkında İpuçları Gelmeye Başladı

Yeni Xbox Hakkında İpuçları Gelmeye Başladı

644
Yeni Xbox Hakkında İpuçları Gelmeye Başladı
Yeni Xbox Hakkında İpuçları Gelmeye Başladı

Yeni Xbox Hakkında İpuçları Gelmeye Başladı! – Hubogi Microsoft Xbox patronu Phil Spencer yeni konsolları hakkında geçtiğimiz hafta Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirilen E3 2018 ve bir programda açıklamalarda bulundu.

Spencer yeni nesil konsolunda kare oranına ve işlemci gücüne önem verileceğine şu sözler ile değindi: “Konsollar işin kare oranı kısmında daha da iyi şeyler yapabilirler. İşlemci ve grafik kartlar arasındaki denge, Pc sistemlerine göre oldukça kötü halde. Bu yüzden bu tarafta bir şeyler yapacağız” dedi.

Spencer’ın değindiği gibi son nesil konsollar her ne kadar yüksek özelliklere sahip olsa da yüksek işlemci gücü isteyen oyunlarda sınıfta kalıyor. Bu tür oyunlarda 30 FPS üstü render alma konusunda sıkıntılar yaşayan Xbox One X ve PS4 Pro için bu durum büyük bir kanayan yara durumunda. Playstation 5 için AMD Ryzen işlemci söylemlerinin ardından Spencer’ın da böyle bir açıklama yapması Xbox hayranlarını heyecanlandırdı ve güçlü bir işlemcili yeni nesil Xbox’ın yakın zamanda bizlerle olacağı tahmin ediliyor.