Ana sayfa Türkiye'den Haberler Dünya, Yerli Mobil Oyun Slidey’i Oynuyor

Dünya, Yerli Mobil Oyun Slidey’i Oynuyor

1343
Yerli Mobil Oyun Slidey
Yerli Mobil Oyun Slidey

Dünya, Yerli Mobil Oyun Slidey’i Oynuyor! Merhaba Hubogi okuyucuları! Gün içinde elimize ulaşan bir basın bültenini sizlerle paylaşmak istedik. Ama öncesinde Hubogi’den bir şeyler eklemek de istiyoruz. Türk mobil oyun sektörü, son dönemde oldukça gelişme gösteriyor. Gerek bireysel gerekse bir araya gelmiş oyun yapımcıları, ortaya koydukları ürünlerle Apple ve Google Play yönetimlerinin de ilgisini çekiyor. Son gelen içerik, Apple tarafından 128 ülke storelarında “feature” olan bir oyunla ilgili. Hubogi olarak bizim de keyfimizi arttıran ve Türk oyun sektörünün ilerlediğini gösteren oyunun adı Slidey. Hemen her yaş grubundan oyunseverin bildiği Tetris’in yeni bir yorumu olarak göze çarpan Slider, Apple tarafından da beğenilmiş ve özel bir yorumla tüm mağazalarda öne çıkarılmış.

Yeni nesil tetris oyunu  Slidey,  154 ülkede Apple editörlerinin seçtiği ve kullanıcılara önerdiği en iyi oyunlar arasına girdi. Apple ayrıca, 128 ülkenin App Store anasayfasında yayınladığı “Bu Tetris tadındaki zekice kurgulanmış bulmaca oyununa bayıldık” başlıklı duyurularla Slidey’i bir hafta boyunca kullanıcılarına tavsiye etti.

Yerli Mobil Oyun Slidey
Yerli Mobil Oyun Slidey – Oyun içi

Bağımsız oyun geliştiricisi Saygın Topatan’ın geliştirdiği Slidey, Türkiye’nin önde gelen mobil oyun firmalarından Narcade işbirliğiyle  yayınlandı. Kısa zamanda Apple editörlerinin seçtiği oyunlar arasına girerek Türkiye, Rusya, Çin, Brezilya, Hindistan İngiltere ve Almanya gibi Avrupa ülkelerinin de  aralarında bulunduğu pek çok ülkede   App Store anasayfasında öne çıkarılarak tanıtıldı. Kısa sürede 150 bin kullanıcı ve 4.8 beğeni puanı toplayarak  tüm dünyadan oyuncular tarafından beğeniyle karşılandı.

iOS cihazlarda oynanabilen ve ücretsiz olarak indirilen Slidey, oldukça hızlı öğrenilen ve oynandıkça ustalaşılan, özgün oyun kurgusu ve modern tasarımı ile en çok oynanan oyunlar sıralamasında üst sıraları zorluyor. IOS sürümünün ardından, kısa bir süre sonra Android sürümüyle de  yayınlanacak olan Slidey’i ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Oyun Linki https://itunes.apple.com/tr/app/slidey-block-puzzle/id966322463?mt=8

Oyunla ilgili daha fazla bilgi isteyen herkes Narcade Kurucusu ve Pazarlama Müdürü ile Oyun Yapımcısına e-posta ile ulaşabilirler. Hubogi olarak Slidey’e başarılar diliyoruz, yolu açık olsun!

Metin Demirkol – Kurucu Ortak @ Narcade / zip@nar.club
Türkay Önal – Pazarlama Müdürü @ Narcade / turkay@nar.club
Saygın Topatan – Yapımcı @Mavis Games / saygin@mavisgames.com