Ana sayfa Global Haberler Youtube Gamification Oyunlaştırma Projesi

Youtube Gamification Oyunlaştırma Projesi

Youtube Gamification Oyunlaştırma Projesi; DEJA: VIEW Youtube'da Gamification yani oyunlaştırmaya daha fazla uzak kalamadı ve enteresan bir proje ile karşımıza çıktı. Gamification (Oyunlaştırma) hem de içerik pazarlaması kullanan oyunda (yarışmada) kullanıcılara motivasyon araçları olarak skor tablosu, kilometre taşı, rozet özellikler sunuluyor. YouTube kullanıcılarını rastgele olarak seçtiği ve karşılaştırdığı başka bir kullanıcı ile yarıştırıyor. 10 sorudan oluşan her bir turu geçebilmek o kadar da kolay değil! Video dünyasına, popüler kanallara, trendlere hakim olmanız gerekiyor. İlk turu tamamlarsanız, yarışmaya diğer sosyal ağlarınızdaki arkadaşlarınızı davet edebiliyorsunuz. Yalnız sorular şimdilik herkesin bilebileceği türden değil. Oldukça fazla global bilginizin olması şart.

1587
youtube gamification oyunlaştırma

Youtube Gamification Oyunlaştırma Projesi; DEJA : VIEW Youtube’da Gamification yani oyunlaştırmaya daha fazla uzak kalamadı ve enteresan bir proje ile karşımıza çıktı. Gamification (Oyunlaştırma) hem de içerik pazarlaması kullanan oyunda (yarışmada) kullanıcılara motivasyon araçları olarak skor tablosu, kilometre taşı, rozet özellikler sunuluyor. YouTube kullanıcılarını rastgele olarak seçtiği ve karşılaştırdığı başka bir kullanıcı ile yarıştırıyor. 10 sorudan oluşan her bir turu geçebilmek o kadar da kolay değil! Video dünyasına, popüler kanallara, trendlere hakim olmanız gerekiyor. İlk turu tamamlarsanız, yarışmaya diğer sosyal ağlarınızdaki arkadaşlarınızı davet edebiliyorsunuz. Yalnız sorular şimdilik herkesin bilebileceği türden değil. Oldukça fazla global bilginizin olması şart.

youtube gamification oyunlaştırma

YOUTUBE GAMIFICATION

OYUNLAŞTIRMA PROJESİ DEJA:VIEW

Yarışmada dikkat çeken bir diğer unsur ise markaların içeriklerine yönelik soruların yer alması yani native reklam mı diyor insan? Bu da akıllara  YouTube’un yarışma için  ‘doğal reklam’ kullanıp, kullanmadığı sorusunu akıllara getiriyor. Öte yandan içerik pazarlamasının da çok iyi kullanıldığı yarışmada, yarışmacıların daha önce görmediği videolara kendi istekleri ile yönelmelerini sağlıyor.

Yarışma ile birlikte YouTube sayfasına daha fazla ziyaretçi ve üye çekeceği ve yarışmanın ise ağızdan ağıza yayılacağı kesin. İngilizce olarak hazırlanan YouTube’un bu eğlenceli yarışmasına siz de katılmak isteseniz, linki tıklayabilirsiniz. 

Kaynakça: Webrazzi

youtube gamification oyunlaştırma