Ana sayfa Global Haberler YouTube Yeni Logo ve Sayfa Düzeni Değişikliklerini Açıkladı!

YouTube Yeni Logo ve Sayfa Düzeni Değişikliklerini Açıkladı!

2995
YouTube Yeni Logo ve Sayfa Düzeni
YouTube Yeni Logo ve Sayfa Düzeni

YouTube Yeni Logo ve Sayfa Düzeni Değişikliklerini Açıkladı! YouTube, mobil ve masaüstü versiyonlarında bazı değişikliklerle birlikte yeni logosunu kullanmaya başladı. Yeni logo, mobil ve masaüstü platformlarında yayınlandı ve yakında, bir YouTube blog yazısında belirtildiği üzere YouTube’un diğer uygulamaları ve hizmetleri arasında da uygulanacak.

Birden fazla ekranda kullanıcı için tasarlanan yeni YouTube logosu, YouTube kelimelerini ve İkonu temizlenen bir sürümde birleştiriyor. Yeni logo, çeşitli cihazlarda, özellikle küçük ekranlarda daha iyi görüntülenen “daha esnek bir tasarım”a sahip.

“Çevre kısıtlı olduğunda (örneğin bir akıllı telefonda), parlaklaşan Simgeyi, daha kolay görülebilecek ve daha net bir şekilde okunacak olan kısaltılmış Logo olarak kullanabilirsiniz” yorumu yapıldı.

YouTube Yeni Logo ve Sayfa Düzeni Değişikliklerini Açıkladı! Bu arada Google’a ait platform, tasarımında, yani mobil ve masaüstü platformlarda yapılacak diğer değişiklikleri de açıkladı. YouTube‘a göre, mobil uygulama artık daha temiz ve yeni bir tasarıma ve kullanıcılarla birlikte hareket eden videolar gibi özelliklere sahip. Bu, kullanıcıların basit bir elle hızlıca kaydırarak videolar arasında atlamalarına olanak tanıyacak. Buna ek olarak, YouTube “player”, kullanıcı deneyimini geliştirmek için kullanıcının görüntülediği video formatıyla eşleşecek şekilde şekil değiştirecek.

Yeni bir masaüstü tasarımı da global olarak hazırlandı ve kullanıcı deneyimi açısından daha basit ve daha sezgisel olmayı hedeflerken “içeriğin ön planda tutulacağı” belirtiliyor. Bu durum, kullanıcı platformda video izlerken arka planda daha koyu bir ton olarak dönen yeni bir karanlık temayı içeriyor.

 

Yeni değişiklikleri buradan izleyin: