Ana sayfa Global Haberler Zynga, Natural Motion Oxford Ofisini Kapatıyor

Zynga, Natural Motion Oxford Ofisini Kapatıyor

1106
Zynga Natural Motion Oxford Ofisini Kapatıyor
Zynga Natural Motion Oxford Ofisini Kapatıyor

Zynga Natural Motion Oxford Ofisini Kapatıyor – Hubogi Mobil oyun yayıncısı Zynga, Natural Motion’un Oxford ofisini kapama planları yaptığını açıkladı.

Kapama kararı sonrasında kaç personelini işten çıkaracağını henüz belirlemeyen Zynga, personellerin Brighton ve Londra’daki ofislere transfer olmalarının planlandığını da belirtti. Haziran ayında birçoğu Oxford üssünden çıkan ticari teknoloji lisanslama işini sekteye uğratmasından sonra yaptırım uygulama kararı alan Zynga önümüzdeki günlerde net kararını açıklayacak.

Natural Motion, üçüncü parti geliştiricilere Morpheme karakter animasyon araç seti ve Euphoria animasyon motoru da dahil olmak üzere birçok teknoloji sağladı. Grand Theft Auto V, Red Lep Redemption, Quantum Break, Until Dawn ve diğer oyunlarda bu teknolojik çalışmalar kullanılmıştı.

Zynga Natural Motion Oxford Ofisini Kapatıyor Zynga yapmış olduğu açıklamada bu kararın asıl amacı “Odağımızı daraltmak” diye belirtti. Aynı zamanda “İşimizi sürekli değerlendiriyoruz ve ekiplerimizi geliştirmenin yollarını araştırıyoruz. Her zaman bayiliklerimizi destekliyoruz. Oxford ofisimizde yapılan çalışmaların çoğu şu anda Brighton ve Londra’daki ofislerimizde destekliyor. Buradaki çalışanlarımız diğer ofislerimize katılarak daha iyi çalışmalar olacak.” diyerek geliştirici firmanın her zaman ileriye ve gelişmeye odaklı bir çalışma içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde resmi olarak yapılacak işlemler sonucunda Oxford ofisi ve çalışanlarının geleceği belli olacağını tahmin ediyoruz.